Нощ на музеите и галериите

Таласъми, змейове и самодиви оживяха в емблематичното за Пловдив артсъбитие

Таласъми, змейове и самодиви оживяха в емблематичното за Пловдив артсъбитие - Нощ на музеите и галериите. Наред с десетките изложби, концерти, уъркшопове и мултимедийни проекти, "Лайънс клуб Филипополис" инициира едно от събитията за малчуганите в детския отдел на Народна библиотека "Иван Вазов“. Творческата работилничка за мини картини събра десетки любопитни към изкуството деца.
„Нощем странни създания странстват по страниците...Престраши се да ги открием ЗАЕДНО!“,  посрещнаха малките читатели членовете на Лайънс клуб Филипополис, Лео Клуб Пловдив и Националният алианс за работа с доброволци. Децата се запознаха с българските нощни бесове: караконджули, таласъми, самовили, змейове, полунощници, самодиви чрез старобългарските митове и легенди, описани по страниците на списание "Аз съм българче" . Всички си тръгнаха със „зловещ“ макиаж, на любимия си  герой от сп. „Monster Hihg“ и участваха в дизайнерско студио за нощни чудовищни същества. Престрашилите се да се включат в приключението си направиха весели снимки  и получиха страховити бонбони, а за най-креативните  имаше  купища награди от издателствата.  Всеки написа пожелание за лека нощ, но от името на приказен герой и  довърши изречението „Сред книгите е страшно...!“. Създадените произведения са  изложени в Детския отдел на библиотеката.

Галерия снимки може да разгледате тук