БЧК и Лайънс Филипополис в акция срещу трафика на хора

Балони с надпис `Свобода` полетяха в небето над Пловдив

Балони с надпис "Свобода" полетяха в небето над Пловдив в рамките на кампания срещу трафика на хора. През септември БЧК-Пловдив стартира проект „Обществена кампания за превенция на трафика на хора в област Пловдив: Внимание! Риск от трафик!”. Той се финансира от Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец, а партньор е Лайънс клуб „Филипополис". Всяка година на 18 октомври се отбелязва Европейският ден за борба с трафика на хора. Областната организация на БЧК организира информационна кампания за отбелязване на този ден, като целта е да се повиши вниманието на обществеността към проблема. Доброволци от младежката червенокръстка организация и Лайънс членове разпространяваха информационни брошури на Централния площад. Какво представлява трафикът на хора, за какво биват използвани жертвите, как може човек неподозирано да се окаже потърпевш в схема и как да разпознаваме трафикантите са част от отговорите, които дават специалисти в брошурата. В нея има списък за полезни съвети и начини за предпазване. На финала участниците в събитието се хванаха за ръце и пуснаха десетки балони с послание за свобода.