ЛК Филипополис и Лео клуб Пловдив стартираха проект „Усмихни се“

Проектът е насочен за работа с малчугани от детските отделения в болниците.

На 22.11.2014г.  Лайънс клуб „Филипополис“ съвместно с ЛЕО Клуб  Пловдив и доброволци от „Писалка и перо“ стартираха проекта „Усмихни се“.  Проектът е насочен за работа с малчугани от детските отделения в болниците. След като през лятото организирахме детска читалня и езикови курсове, за да не скучаят децата през ваканцията, сега  обръщаме поглед към малчуганите, останали за по-дълго болнично лечение.

С десетки списания и томчета с детска литература оформихме мини библиотека в МБАЛ „Св. Мина”, където с доброволците и тийнейджърите четем приказки на децата приковани към леглото, а с другите деца заедно рисуваме и изрязваме фигурки, с които украсяваме отделението за предстоящите коледно-новогодишни празници. Даряваме зрънце щастие, късче обич и частичка вдъхновение!

Виж още