ШАХМАТЕН ТУРНИР ЗА ХОРА СЪС ЗРИТЕЛНИ УВРЕЖДАНИЯ В ПЛОВДИВ

На 6 и 7 октомври 2016г. за втори пореден път пловдивската регионална организация на Съюза на слепите в България организира шахматен турнир за хора със зрителни увреждания. В хотел „Империал” сили премериха отборите по трима представители от шест спортни клуба на лица с нарушено зрение от страната: СКЛУ „Изгрев” – Пловдив, СКС „Успех” – Варна, СК „Вая” – Бургас, СКХЗУ „Пауталия спорт 2005” – Кюстендил, СКХЗУ „Светлина” – Шумен и Сборен отбор – София.

Първенството се откри с приветствени думи от г-н Велик Атанасов – председател на Регионална съюзна организация Пловдив, г-н Петър Зехтински – директор на Дирекция „Спорт и младежки дейности“ към община Пловдив и г-жа Анета Попова – председател на Дистрикт комисия „Осведоменост и дейности по опазване на зрението“.

Турнира премина в игра по швейцарската система в 5 кръга. За разлика от 2014 г. победители този път бяха софиянци с три отборни победи, два равни мача и нито една загубена среща. При пловдивчани, които преди две години бяха безспорни фаворити, се почувства отсъствието на водещите шахматисти на отбора – Расим Низам и Димитър Пелитов. Макар и с равен брой точки с варненци те се класираха трети.

Лайънс клуб Пловдив- Филипополис отново осигури подаръци за всички отбори, които бяха връчени от техния представител г-жа Анета Попова – съпричастна към проблемите и нуждите на хората с увреждания от дълги години.